Teslimat ve İade

Teslimat ve İade

Teslimat

Siparişlerinizin teslimi Türkiye sınırları içerisine yapılmakta olup, gönderim alanları Aras Kargo Türkiye gönderim ağıyla sınırlıdır. Ürününüz satın alma işlemi tamamlandıktan sonra en geç dört iş günü sonra Kargo firmasına teslim edilir. Teslimat süresi mesafeye göre değişim göstermekle beraber gönderinin ulaşması ortalama yedi iş günü sürmektedir.

Satın aldığım ürünü iade etmek istediğimde ne yapmam gerekiyor?

Mesafeli Sözleşmelere Dair Yönetmelik’te yer alan “Sebep Göstermeden Cayma Hakkı” ürünü teslim aldığınız ilk 14 gün içerisinde geçerlidir. Üründen kaynaklanan herhangi bir kusurdan dolayı yapacağınız iadelerde ise, aldığınız ürünü teslim tarihinden itibaren 30 gün içerisinde iade edebilirsiniz.

 • satın aldığınız ürünleri, Aras Kargo ile aşağıdaki adrese (ALICI ÖDEMELİ) gönderebilirsiniz.
 • ürün alışverişlerinizde de iade ve değişim yapılmakta ancak kargo gönderim ücreti ürünü geri gönderen kişi tarafından karşılanmaktadır.
 • ayrıca iadelerde satıcı tarafından karşılanan kargo ücretide kesilmektedir.

İade Adresi: Meşrutiyet Mah. Akkirman Sok. No:5/A Nişantaşı Şişli İstanbul

İade kapsamındaki koşullar aşağıdaki gibidir;

 • Satın aldığınız ürünün tahrip edilmemiş, paketi hasar görmemiş, tüm aksesuarlarıyla birlikte, kullanılmamış veya tekrar satılabilirliği bozulmamış olması gerekmektedir.
 • İade edeceğiniz ürünü orijinal faturası ve faturanın arkasında yer alan iade formunu doldurarak eksiksiz, kullanılmamış ve ambalajı hasar görmemiş şekilde Hole Academie’nin size belirttiği iade adresine yollamanızı rica ederiz.
 • İade etmek istediğiniz ürünün faturası bir kurum adına düzenlenmiş ise kurumun düzenlemiş olduğu iade faturası ile birlikte gönderilmesi gerekmektedir. Aksi takdirde iade işlemi tamamlanamamaktadır.
 • Orijinal kutusu/ambalajı bozulmuş, kutu üzerine kargo etiketi yapıştırılmış, kargo koli bandı ile bantlanmış ürünlerin iadesi kabul edilmemektedir. Bu şekilde gelen ürünler teslim alındığı haliyle karşı taraf ödemeli olarak geri gönderilecektir.
 • Eğer varsa, ürünün bütün standart aksesuarları hasarsız ve tam olarak orijinal paketleri ile birlikte gönderilmelidir.
 • Giyim ürünleri kullanılmış ve tadilat yapılmış ise iadeleri kabul edilmemektedir.
 • Telefon, fotoğraf makinesi, oyun konsolları gibi taşınabilir ve görüntülü elektronik cihazların ürün ekranında yer alan koruma bandı çıkartılmamış olmalıdır. Ekranda ve cihazın diğer yerlerinde çizik, hasar, darbe ve sıvı teması olmamalıdır.
 • Her türlü kozmetik ve kişisel bakım ürünleri, kitaplar, kopyalanabilir yazılım ve programlar, tüm teknolojik ürünler, DVD, VCD, CD, kasetler ile bilgisayar, kırtasiye ve kırtasiye sarf malzemeleri (toner, kartuş, şerit vb.) ancak ambalajı açılmamış, denenmemiş, bozulmamış ve kullanılmamış olmaları halinde iade edilebilir.
 • Hijyenik nedenlerden dolayı iç giyim ürünleri, çorap, mayo gibi ürünlerin iade/değişimleri yapılmamaktadır.

 

İade işleminden ne kadar zaman sonra geri ödeme hesabıma yansır?

İade ürün bedelleriniz, iade ettiğiniz ürün tarafımıza ulaştığı andan itibaren, ürünün iade şartlarına uygunluğu kontrol edildikten sonra 5 gün içinde bankanıza yatırılır. Ürün bedeli, bankanıza bağlı olarak 10 gün içerisinde “artı bakiye” olarak kredi kartınıza yansır. Bu süreç tamamen bankanıza bağlıdır ve holeacademie.com’ un bankanıza müdahale etme hakkı yoktur.